© 2019 Mīlestības Misterijas Skola

1.

Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.

Lai būtu vienkaršāk izprast, kas ir Apzinatība, sāksim ar to, kā atpazīt tās iztrūkumu. Kā izpaužas neapzinātība mūsu dzīve? Mēs taču bieži “iztrūkstam” tekošajā momentā. Mēs pastāvīgi “aizpeldam” no klātesamības, no tā, kas notiek šajā brīdī un atrodoties prāta brīvajos sirojumos – atceroties pagātni, plānojot nākotni, vai vienkārši fantazijās vai iekšējos dialogos. Pētijumi ir atklājuši, ka šādā neklātesamības stāvoklī cilvēks pavada teju pusi dienassava “nomodas” laika, savā uzmanībā nesaskaroties ar to, kas ap viņu notiek un neapzinoties to, kas notiek viņā. Citiem vārdiem sakot, mēs darbojamies autopilotā un tērējam savu laiku un uzmanību tam, kas patiesībā neeksistē!

 

Ja jūs kādreiz esat aizbraukuši garām savai pieturai, pēkšņi atskaruši, ka esat apēduši jau visu cepumu kārbu, stundām neesat varējuši novērst savu uzmanību no domām par jau notikušu vai vēl nenotikušu situāciju, ja esat emociju iespaidā rīkojies tā, ka vēlāk janožēlo – jūs zināt, par ko es runāju.

 

Tādā veidā mēs palaižam garām to labo, kas mums ir, nemākam saklausīt savu ķermeni, tikt galā ar dziļām emocijām, mēs indējam savu dzīvi ar stressu un paškritiku, atrodoties bez saimnieka atstatā, haotiska prāta varā. 

Turpretīm apzinātība ir spēja būt kontaktā ar, un izpratnē par visu, kas notiek tev iekšā un kas ietekmē tevi no ārpuses. Spēja redzēt lietu būtibu dziļāk un plašāk, izprast celoņus un sekas, atsķirt svarīgo no nesvarīgā un izvēlēties pareizo rīcību.

Tā ir spēja apzināti, patstāvīgi un effektīvi vadīt sevi tekošā mirklī un dzīvē vispār.

 

>>> Kautrīgie jautājumi <<<

Kas ir apzinātība un kāpēc to sauc par 21.gadsimta svarigāko iemaņu

2.

Labi, Apzinātība palīdz būt pilnīgākā kontaktā ar dzīvi, būt uzmanīgākam, adekvātākam, uzlabo atmiņu... Brīnšķīgi, vai ir kas vēl?

Jā, klātbūtne tekošajā mirklī padara mūs laimīgākus un psiholoģiski veselīgakus – tam piekrīt gan laikmetīgie pētnieki no pasaules advancētāko zinātņu centriem, gan pasaules viedo skolu tradīcijas.

 

Piemērām, apzinatība palīdz vieglāk tikt galā vai pat pilnīgi atbrīvoties no trauksmainības, stressa, depresijas, būt mazāk atkarīgam no sliktiem ieradumiem, samazina negatīvās emocijas un to ietekmi uz mūsu dzīvi un uzvedību. Apzinātība palīdz būt uzmanīgākam un laimīgākam attiecibās, attīsta emocionālo inteliģenci, attīsta empātiju, līdzcietību, palīdz labāk saprast un pieņemt sevi un citus.

Vēl jo vairak – apzinātība sniedz pozitīvu effektu uz fizisko veselību. Piemērām, apzinātības prakses rezultātā paaugstinās immunitate – paaugstinās organisma spējas tikt galā ar dažādām vīrusu izraisītām slimībām, tāpat samazinās sirds un asinsvadu slimību risks, normalizējās asinsspiediens, palēninās smadzeņu šūnu novecošana un  ar novecošanu saistīto slimību attīstība.

Tāpat ar apzinātības prakšu palīdzību var uzlabot mācību un darba seksmes, jo tā ietekmē atmiņu, palīdz koncentrēties uz to, kas patiešām ir vajadzīgs, palīdz pieņemt nosvertākus un adekvātakus lēmumus un uzlabo kognitīvās spējas.

Praktizēt apzinatību nozīmē pieņemt un izbaudīt šo dzīvi visās tās izpausmēs, mākslu piedalīties savā dzīvē un izdzīvot to tā, it kā viņa patiesi ir kaut ko vērta, taja vienīgajā brīdī, kurš mums jebkad būs – šeit un tagad.

 

Apzinātība ir personības brieduma pazīme un savā ziņā atskaites punks jaunam, vissvarīgākajam dzīves posmam.

Apzinātība tiek uzskatīta par 21. gadsimta pamatiemaņu – personīgās izaugsmes un realizācijas atslēgu.

 

3.

Tas viss izskatās pēc kāda maģiska brīnumlīdzekļa, kas uzlabo praktiski jebkuru dzīves nozari! Tagad es to esmu uzzinājis, man atliek vien būt uzmanīgakam un klātesošākam un mana dzīve mainīsies?

Jā, tā izskatas pēc maģijas, taču tas viss notiek tikai ar vienu noteikumu - priekš tam, lai apzinatība strādātu tavā labā, ļaujot sasniegt stabilus un ievērojamus rezultātus visās augšminētajās nozarēs, ir nepieciešama regulāra pārzināta praktizēsana. Šo apzinātības praktizēšanu ir jāpadara par savas ikdienas dzīves daļu. 

 

6.

4.

Saprotami. Vai es varu praktizēt pats, vai man ir vajadzīgs kāds, kas iemāca un palīdz?

Apzinātības praktizēšana sākas no tehnikām, izpratnes un nepieciešamo iemaņu un spēju izveidošanas. Šajā posmā palīdzība ļoti noder. Tu ietaupīsi daudz laika un energijas, ja tavus pirmos soļus atbalstīs instruktors vai skolotājs. Taču jebkura praktizēšana ir tikai tad ko vērtā, ja tā tiek integrēta tava ikdienā, tādēļ tava galvenā praktizēšana kļūst pati Dzīves izdzīvošana.

Apzinātību var praktizēt patstāvīgi, ar kādu grupā vai ar instruktoru. 

 

Īpaši efektīvi ir praktizēt ar partneri. Apzinātas attiecības ir viens no jaudīgākajiem, ātrākiem un (mūsuprāt) skaistākiem pašizaugsmes ceļiem. 

Par tām pastāstīsim jums nakamajās kartiņās.

 

5.

Kur Latvijā var atrast apzinātības prakses vai apmācības kursus?

Informāciju par praksēm, jogas un meditācijas centriem, festivāliem, kursiem un tekošo pasākumu kalendāru var atrast portālā garavasara.com.

Savukārt, jau no 7. maija aicinām tevi sākt (turpināt, padziļināt...) savu praktizēšanu kursā “Atklājums. Tuvība. Mīlestība” ko esam izveidojuši balstoties uz dziļu pamatīgu izpēti, daudzu gadu personīgo praktizēšanas pieredzi, kā arī nu jau vairāku gadu pasniegšanas un kursu vadīšanas pieredzi dažādas valstīs. Šim kursam ir potenciāls totāli transformēt jebkura praktizētaja dzīves uztveri emocionālā, mentālā, fiziskā un garīgā plānā, pavērt redzējumu, dot zināšanas un praktiskus instrumentus augstāku dzīves mērķu sasniegšanai.

Ar mīlestību, Juris ( Bharganath) un Bhavani.

 

Mūsu kontakti:

Email: info @garavasara.com

Facebook: Love Mystery School

Skype: Love Mystery School

Sazināties ar mums:

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now